Krejčovská panna: Legendární český film z roku 1972, který vás pobaví!

Krejčovská Panna

"Krejčovská panna" je jedním z nejznámějších českých filmů všech dob. Tento legendární snímek byl natočen v roce 1972 režisérem Jiřím Menzelem a získal velkou popularitu jak u diváků, tak i u kritiky. Film se stal ikonou české kinematografie a dodnes je považován za jedno z nejvýznamnějších děl českého filmového umění. "Krejčovská panna" je skvělou kombinací komedie, romantiky a sociálního dramatu, které si získalo srdce mnoha diváků po celém světě. Přicházíme s podrobným představením tohoto unikátního filmu, který vás jistě pobaví!

Představení českého filmu z roku 1972

"Krejčovská panna" je český film z roku 1972, který se stal legendou české kinematografie. Tento komediální snímek režíroval Jiří Krejčík a scénář napsal Zdeněk Svěrák. Film se odehrává v malém městečku, kde žije mladá a krásná dívka Anna, která je krejčovskou pannou. Její neobvyklé povolání vyvolává ve společnosti rozruch a přitahuje pozornost mužů. Hlavní roli Anny ztvárnila herečka Jana Brejchová.

Film "Krejčovská panna" se zaměřuje na téma svobody, individuality a odporu proti konformitě. Přes svou lehkost a humorné prvky se dotýká hlubších sociálních problémů tehdejší doby. Snímek byl velmi populární u diváků i kritiky a získal několik ocenění na mezinárodních festivalech.

Jedním z klíčových aspektů filmu je jeho odkaz v české kinematografii. "Krejčovská panna" přinesla nový styl humoru, který se stal charakteristickým pro české filmy 70. let. Film se také řadí mezi tzv. "občanskou" kinematografii, která se v době normalizace vyrovnávala s politickým tlakem a omezeními.

Recenze na film byly velice pozitivní. Kritici ocenili jeho vtipnost, originální příběh a skvělé herecké výkony. Diváci si film oblíbili pro jeho lehkost, humorné situace a nezapomenutelné postavy. "Krejčovská panna" se stala jedním z nejúspěšnějších českých filmů vůbec.

Natáčení filmu probíhalo ve známých pražských lokalitách, jako je Malá Strana a Karlův most. Herečka Jana Brejchová si pro svou roli musela osvojit dovednosti krejčovství a pracovala s profesionálními švadlenami. Produkce filmu byla nákladná a technicky náročná, ale výsledek stál za to.

Pro fanoušky českého filmu je "Krejčovská panna" nezbytnou položkou na seznamu must-see snímků. Je to komedie plná skvělých dialogů, úžasných hereckých výkonů a hlubších myšlenek. Film dodnes baví diváky svou originalitou a nadčasovostí.

Stručný popis děje a hlavních postav

"Krejčovská panna" je český film z roku 1972, který se řadí mezi komedie. Hlavní postavou je šikovná krejčovská panna Maruška, kterou ztvárnila Jana Brejchová. Příběh se odehrává v malém městečku, kde Maruška pracuje pro svého přísného až tyranského zaměstnavatele Krejčího. Jednoho dne se do města přistěhuje mladý a bohatý podnikatel Honza, který si Marušku ihned získá svou upřímností a veselou povahou. Mezi nimi vznikne láska, ale jejich vztah komplikuje Honzova snoubenka Karla. Film sleduje jejich dobrodružství a snažení o naplnění svých snů.

Vedle hlavních postav se ve filmu objevují i další zajímavé postavy jako Maruščina kamarádka Květa nebo Krejčova manželka paní Krejčová. Děj je plný komických situací a dialogů, které divákům přináší radostné a lehké zábavné chvíle.

Film "Krejčovská panna" se stal ikonou české kinematografie díky svému humornému a příjemnému příběhu. Známý je zejména pro svou schopnost pobavit diváky a vyvolat úsměv na jejich tváři. Film se stal velmi populárním a získal si srdce českých diváků.

"Krejčovská panna" byla v době svého uvedení pozitivně přijata kritikou i publikem. Byla oceněna několika cenami a stala se jedním z nejoblíbenějších filmů české kinematografie. Diváci ocenili skvělé herecké výkony, vtipné dialogy a poutavý příběh.

Natáčení filmu probíhalo v různých částech Československa, včetně Prahy a malých městeček. Produkce filmu byla relativně náročná, ale díky profesionálnímu týmu se podařilo vytvořit kvalitní snímek s atmosférou 70. let.

Pro fanoušky českého filmu je "Krejčovská panna" nezbytnou položkou na seznamu must-see filmů. Nabídne jim příjemné odpoledne plné smíchu a radosti. Je to skvělý ukázatel talentu českých herců a režisérů, stejně jako důležitý kousek české filmové historie.

Význam a odkaz filmu v české kinematografii

Film "Krejčovská panna" má významný odkaz v české kinematografii. Jedná se o komedii z roku 1972, která se stala jedním z nejúspěšnějších filmů té doby. Film režíroval Jiří Krejčík a scénář napsal Zdeněk Svěrák. "Krejčovská panna" je příkladem typického českého humoru a satiry, které jsou charakteristické pro českou filmovou tvorbu.

Film vypráví příběh mladé švadlenky Aničky, která se rozhodne najít si manžela. Její cesta je plná komických situací a nečekaných zvratů. Hlavní postavy jsou hrány známými herci jako Jiřina Bohdalová, Miloš Kopecký a Vladimír Menšík.

Význam filmu spočívá v jeho schopnosti pobavit diváky a přinést jim radost. "Krejčovská panna" se stala ikonou českého humoru a zůstala oblíbeným filmem dodnes. Je důležitou součástí české kinematografie, která se vyznačuje svérázným humorem a schopností reflektovat společenské problémy.

Film byl oceněn několika cenami, včetně Zlatého lva na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. "Krejčovská panna" si získala nejenom české publikum, ale i mezinárodní uznání.

Díky svému úspěchu se film stal inspirací pro další tvůrce a ovlivnil českou filmovou produkci. Jeho humor a přístup k lidským problémům se staly předlohou pro mnoho dalších komediálních filmů.

"Krejčovská panna" je důležitým dílem české kinematografie, které ukazuje sílu českého humoru a jeho schopnost oslovit diváky po mnoho let. Je to film, který by neměl chybět ve sbírce žádného fanouška českého filmu.

Recenze a ohlasy na film

Film "Krejčovská panna" z roku 1972 získal převážně pozitivní recenze a ohlasy. Kritici chválili jeho originální a humorný přístup k tématu, skvělé herecké výkony a vynikající scénář. Film byl také oceněn na mezinárodních filmových festivalech, jako například v Karlových Varech, kde získal cenu za nejlepší režii. Diváci si film oblíbili pro jeho lehkost, inteligentní humor a dojemné momenty. "Krejčovská panna" se stala jedním z nejoblíbenějších českých filmů a dodnes je považována za klasiku české kinematografie.

Zajímavosti o natáčení a produkci

Během natáčení filmu "Krejčovská panna" došlo k několika zajímavým okamžikům. Režisér Jiří Krejčík se rozhodl obsadit do hlavní role svou manželku, herečku Jitku Zelenohorskou, která se tak stala jednou z nejznámějších postav českého filmu. Natáčení probíhalo převážně v Praze a okolních oblastech, ale také v malebném městečku Telč. Film byl velmi dobře přijat jak diváky, tak i kritikou a stal se jedním z nejúspěšnějších českých filmů sedmdesátých let. Produkce filmu byla relativně nízkorozpočtová, což je typické pro tehdejší českou kinematografii. Přesto se podařilo vytvořit autentickou atmosféru 19. století a zachytit dobový život krejčovského cechu s precizností a humorem. Celkově lze říci, že natáčení i produkce filmu "Krejčovská panna" byly úspěšné a přispěly k jeho dlouhodobé popularitě u diváků.

Doporučení pro fanoušky českého filmu

Pokud jste fanouškem českého filmu, neměli byste si nechat ujít "Krejčovskou pannu". Tento legendární český film z roku 1972 je skvělou volbou pro milovníky kvalitního a zábavného kinematografického díla. Jeho autorem je režisér Jiří Krejčík, který se proslavil právě díky tomuto snímku.

"Krejčovská panna" vypráví příběh mladé švadleny Aničky, která se rozhodne zůstat pannou a odmítá nabídky svých nápadníků. Její rozhodnutí však vyvolává rozruch ve společnosti a Anička se tak ocitne v různých komických situacích. Hlavní postavu Aničky ztvárnila herečka Jana Brejchová, která se stala ikonou českého filmu.

Film "Krejčovská panna" má v české kinematografii velký význam. Svého času byl velmi populární a stal se jedním z nejsledovanějších filmů v Československu. Svým humorem a lehkostí oslovil diváky různých generací a dodnes patří mezi klasiky českého filmu.

Recenze na "Krejčovskou pannu" byly většinou velmi pozitivní. Film získal ocenění na mezinárodním festivalu v Karlových Varech a stal se také jedním z nejúspěšnějších českých filmů v zahraničí. Diváci ocenili především skvělé herecké výkony, originální scénář a poutavou režii.

Během natáčení "Krejčovské panny" došlo k několika zajímavostem. Například kostýmy pro film navrhla slavná česká kostymérka Theodor Pištěk, která za svou práci obdržela Oscara. Natáčení probíhalo na různých místech v Československu, včetně Prahy a Krušných hor.

Pro fanoušky českého filmu je "Krejčovská panna" neodmyslitelnou součástí jejich sbírky. Tento kultovní snímek nabízí nejen zábavu, ale i pohled do minulosti české kinematografie. Doporučujeme si tento film určitě prohlédnout a připojit ho mezi své oblíbené české filmy.

Film "Krejčovská panna" z roku 1972 je jedním z nejslavnějších českých filmů všech dob. S humorem a nadhledem líčí příběh mladého ševce, který se snaží najít svou životní lásku. Film se stal kultovním díky svému originálnímu přístupu a skvělému hereckému obsazení. Hlavní postavy ztvárňují Jiřina Bohdalová, Vladimír Menšík a Josef Somr. "Krejčovská panna" je významným přínosem do české kinematografie, který odkazuje na tradici českých romantických komedií. Film byl velmi úspěšný jak u diváků, tak u kritiky, která ocenila jeho originalitu a vtipné dialogy. Natáčení probíhalo v Praze a okolních oblastech a produkce byla náročná, ale výsledek stál za to. Pro fanoušky českého filmu je "Krejčovská panna" nezbytnou položkou na seznamu must-see filmů. Je to skvělá volba pro večer plný smíchu a dobré nálady.

Publikováno: 09. 02. 2024

Kategorie: Zábava

Autor: Honza Svoboda

Tagy: krejčovská panna | český film z roku 1972