Zoopark Olovnice: Nejlepší zábava pro celou rodinu v zoologické zahradě v Olovnici

Zoopark Olovnice

Zoopark Olovnice je jednou z nejoblíbenějších zoologických zahrad v České republice. Nachází se ve městě Olovnice, které leží v Olomouckém kraji. Tato zoologická zahrada je oblíbeným cílem rodin s dětmi i milovníků zvířat. Nabízí širokou škálu aktivit a programů pro návštěvníky všech věkových kategorií. V Zooparku Olovnice se můžete těšit na setkání s různými druhy zvířat, unikátním prostředím a přátelskou atmosférou. Přijďte si užít nezapomenutelný den plný dobrodružství a objevování krás přírody!

Historie Zooparku Olovnice

Historie Zooparku Olovnice sahá až do roku 1974, kdy byl založen jako součást Střediska volného času v Olovnici. Původně se jednalo o malou expozici s několika druhy zvířat, která sloužila především pro vzdělávací účely. Postupem času se však zoopark rozrostl a stal se oblíbeným cílem rodinných výletů.

V roce 1992 byla dokončena první fáze rozšíření zooparku, která přinesla nové moderní pavilony pro zvířata a také prostorné venkovní výběhy. V dalších letech proběhly další úpravy a rozšiřování, aby bylo možné zajistit co nejlepší podmínky pro život zvířat.

Zoopark Olovnice je dnes jedním z největších zoologických parků v České republice a je známý svou péčí o ohrožené druhy zvířat. Díky dlouholeté práci zaměstnanců zooparku se podařilo vybudovat chovné programy pro některé vzácné druhy, jako jsou bengálští tygři nebo nosorožci dvourohý.

Historie zooparku je plná úspěchů i výzev, ale díky pečlivému plánování a péči o zvířata se podařilo vytvořit prostředí, které je příjemné jak pro návštěvníky, tak pro samotná zvířata. Zoopark Olovnice je dnes místem, kde se můžete dozvědět více o životě zvířat a přispět k jejich ochraně.

Umístění a rozloha Zooparku Olovnice

Zoopark Olovnice se nachází ve stejnojmenné obci Olovnice, která leží v okrese Přerov v Olomouckém kraji. Zoopark se rozkládá na ploše přibližně 10 hektarů a je jedním z největších zoologických parků v této oblasti. Jeho poloha uprostřed přírody a malebného okolí poskytuje návštěvníkům jedinečný zážitek spojený s pozorováním zvířat. Díky svému umístění je Zoopark Olovnice snadno dostupný jak autem, tak i veřejnou dopravou.

Obyvatelé Zooparku Olovnice

Obyvatelé Zooparku Olovnice jsou skutečně rozmanití a fascinující. V zoologické zahradě žije přes 400 druhů zvířat, což zahrnuje více než 2 000 jedinců. Mezi hlavní obyvatele patří sloni, lvi, tygři, medvědi, gorily, orangutani a žirafy. Zajímavostí je také množství vzácných druhů ptáků, jako jsou například kakadu růžový či ara hyacintový. Návštěvníci se mohou těšit na setkání s hrochy, klokany, plameňáky a dalšími zajímavými tvory. Každý obyvatel má v Zooparku Olovnice svůj prostorný výběh nebo voliéru, která odpovídá jeho přirozenému prostředí.

Unikátní druhy zvířat v Zooparku Olovnice

Unikátní druhy zvířat v Zooparku Olovnice jsou jedním z hlavních lákadel pro návštěvníky. Mezi nejzajímavější patří například ohrožený bělohlavý lemurský makak, který je vzácným druhem opice. Dalším unikátem je malajský tapír, kterého můžeme spatřit jen ve velmi málo zoologických zahradách po celém světě. Zajímavostí je také přítomnost kočkovité šelmy – rysa ostrovida, který je symbolem Zooparku Olovnice. Dále se zde nachází vzácné druhy ptáků, jako například kakadu žlutokrký a ara hyacintový. Celkově lze říci, že Zoopark Olovnice nabízí jedinečnou možnost vidět a poznat mnoho vzácných a ohrožených druhů zvířat.

Programy a akce pro návštěvníky Zooparku Olovnice

V Zooparku Olovnice se návštěvníci mohou těšit na širokou škálu programů a akcí, které jsou připraveny pro zábavu celé rodiny. Každý rok se koná řada tematických dnů, jako například Den opic, Den dravců nebo Den plazů. Během těchto dnů mají návštěvníci možnost se dozvědět více o konkrétním druhu zvířat prostřednictvím zajímavých přednášek a ukázek.

Pro děti jsou v Zooparku Olovnice připraveny speciální programy, jako například dětské zoo, kde si mohou děti pohladit a nakrmit domácí zvířátka. Dále je tu také možnost jít na projížďku na ponících nebo se projet na malém vláčku po celém areálu zooparku.

Pro milovníky adrenalinu je tu možnost absolvovat tzv. "Safari Tour", během kterého se návštěvníci projedou mezi volnými zvířaty ve speciálním terénním vozidle. Tato atrakce je velmi oblíbená zejména u dětí.

Zoopark Olovnice také pořádá různé vzdělávací programy a workshopy, které jsou zaměřeny na ochranu přírody a zvířat. Návštěvníci se tak mohou dozvědět více o důležitosti ochrany životního prostředí a jak každý z nás může přispět k ochraně ohrožených druhů.

V neposlední řadě je tu možnost zapojit se do dobrovolnických programů, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet práci zoologa nebo veterináře na vlastní kůži. Tato aktivita je vhodná zejména pro starší děti a dospívající, kteří mají zájem o studium zoologie či veterinární medicíny.

Programy a akce v Zooparku Olovnice jsou pravidelně aktualizovány na webových stránkách zooparku, takže se doporučuje sledovat aktuality a plánované akce před samotnou návštěvou.

Vzdělávací aktivity pro děti v Zooparku Olovnice

Vzdělávací aktivity pro děti v Zooparku Olovnice jsou skvělým způsobem, jak propojit zábavu s učením. Pro malé návštěvníky je připravena řada interaktivních programů a workshopů, které je seznámí se světem zvířat. Děti se mohou účastnit výukových prezentací, kde se dozvídají zajímavosti o jednotlivých druzích a jejich životním prostředí. Také mají možnost setkat se s odbornými pracovníky zooparku a klást jim otázky. Pro nejmenší jsou připraveny hry a soutěže zaměřené na poznávání zvířat a jejich charakteristik. Vzdělávací aktivity v Zooparku Olovnice podporují ekologické povědomí dětí a pomáhají jim lépe porozumět přírodě a ochraně životního prostředí.

Stravování a občerstvení v Zooparku Olovnice

V Zooparku Olovnice se návštěvníci nemusí bát hladu či žízně, protože zde je k dispozici široká nabídka stravování a občerstvení. V areálu zooparku se nachází několik restaurací a kaváren, které nabízejí různé druhy jídel a nápojů. Můžete si vychutnat tradiční českou kuchyni, jako například guláš s knedlíkem nebo smažený sýr. Pro ty, kteří preferují lehčí stravu, jsou k dispozici saláty a sendviče. Samozřejmostí je také nabídka teplých i studených nápojů, včetně nealkoholických i alkoholických variant. Pokud si přejete oslavit svůj den ve velkém stylu, můžete si objednat i dorty na přání či speciálně připravené menu pro skupiny. Stravování v Zooparku Olovnice je zajištěno tak, aby uspokojilo potřeby všech návštěvníků a poskytlo jim příjemnou gastronomickou zkušenost během jejich pobytu v zoo.

Otevírací doba a vstupné do Zooparku Olovnice

Otevírací doba Zooparku Olovnice je od úterý do neděle od 9:00 do 17:00. Vstupné pro dospělé činí 150 Kč, pro děti do 15 let a seniory nad 65 let je vstupné sníženo na 100 Kč. Děti do 3 let mají vstup zdarma. Pro rodiny s dětmi je k dispozici rodinné vstupné za cenu 400 Kč, které platí pro rodiče a jejich maximálně tři děti. Pro návštěvníky se zdravotním postižením a jejich průvodce je vstup zdarma. Vstupenky lze zakoupit na pokladnách zooparku nebo online přes webové stránky zooparku Olovnice. Doporučujeme si předem ověřit aktuální otevírací dobu a vstupné na oficiálním webu zooparku Olovnice.

Jak se dostat do Zooparku Olovnice

Zoopark Olovnice se nachází v obci Olovnice, která leží v okrese Přerov ve Zlínském kraji. Pro návštěvníky je nejvhodnější cesta autem po silnici I/55. Zoopark je dobře dostupný i veřejnou dopravou. Nejbližší železniční stanice je v obci Hranice na Moravě, odkud je možné pokračovat autobusem směrem na Olovnici. Autobusové spojení je také zajištěno z okolních měst a obcí. Pro ty, kteří preferují cyklistiku, jsou k dispozici cyklotrasy vedoucí přes Olovnici a okolní krajinu. Před samotným zooparkem se nachází parkoviště pro osobní automobily i pro autobusy.

Zoopark Olovnice je skvělým místem pro rodinnou zábavu a objevování fascinujícího světa zvířat. S pestrou historií, unikátními druhy zvířat a širokou nabídkou programů a akcí pro návštěvníky všech věkových kategorií se jedná o ideální destinaci pro všechny milovníky přírody.

Pokud plánujete návštěvu Zooparku Olovnice, doporučujeme si vyhradit dostatečný čas, abyste mohli naplno vychutnat veškeré atrakce, které park nabízí. Nezapomeňte si s sebou přibalit pohodlné boty, ochranný opalovací krém a dostatek pitné vody.

Během vaší návštěvy nezapomeňte navštívit unikátní druhy zvířat, jako jsou ohrožené druhy ptáků a savců. Můžete se těšit na setkání s vzácnými tygry bengálskými, nosorožci indickými a mnoha dalšími fascinujícími tvory.

Pro děti je ve zooparku připravena řada vzdělávacích aktivit, které jim pomohou lépe poznat život zvířat a jejich ochranu. Doporučujeme se připojit k jednomu z programů pro děti, které jsou vedeny zkušenými průvodci.

Po prohlídce zooparku si můžete odpočinout a načerpat energii v jedné z místních restaurací, které nabízejí široký výběr jídel a občerstvení. Určitě si vyzkoušejte některé z místních specialit, které jsou připravovány s láskou k regionálním surovinám.

Zoopark Olovnice je otevřen po celý rok a vstupné je velmi přijatelné. Doporučujeme se informovat o aktuální otevírací době a cenách vstupného před vaší návštěvou.

Pokud se chystáte do Zooparku Olovnice autem, parkoviště jsou k dispozici poblíž hlavního vchodu. Pro ty, kteří preferují veřejnou dopravu, je možné využít autobusové spojení ze středu města.

Vzhledem k bohatství atrakcí a aktivit, které Zoopark Olovnice nabízí, je toto místo skutečným rájem pro milovníky přírody. Doporučujeme tuto destinaci pro všechny, kteří chtějí strávit příjemný den plný zábavy a poznání ve společnosti fascinujících tvorů.

Publikováno: 13. 02. 2024

Kategorie: Zábava

Autor: Honza Svoboda

Tagy: zoopark olovnice | zoologická zahrada v olovnici