Zoopark Doksy: Neuvěřitelná zábava pro celou rodinu v jedinečné zoologické zahradě v Doksech

Zoopark Doksy

Vítejte v Zooparku Doksy, jedinečném místě plném zábavy a dobrodružství pro celou rodinu. Tento zoopark se nachází v malebné lokalitě města Doksy, nedaleko Máchova jezera. S rozlohou více než 20 hektarů nabízí Zoopark Doksy nezapomenutelný zážitek mezi různorodými druhy zvířat a fascinujícím prostředím přírody. Přijďte objevovat krásy tohoto úžasného místa a strávit den plný radosti a poznání.

Historie a lokalita Zooparku Doksy

Zoopark Doksy se nachází v malebném městě Doksy, které leží v Libereckém kraji v České republice. Tato zoologická zahrada má bohatou historii, která sahá až do roku 1960, kdy byla založena. Původně se jednalo o malou soukromou sbírku exotických ptáků, kterou postupem času rozšiřovali o další druhy zvířat.

V roce 1996 byl Zoopark Doksy převeden na obecně prospěšnou společnost a začal se zaměřovat na ochranu ohrožených druhů a vzdělávání veřejnosti. Dnes je to jedna z nejnavštěvovanějších zoologických zahrad v České republice.

Lokalita Zooparku Doksy je také velmi atraktivní. Nachází se přímo u Máchova jezera, což poskytuje návštěvníkům krásné prostředí a možnost spojit návštěvu zooparku s procházkou po okolní přírodě. K dispozici jsou také cyklostezky a možnost pronájmu lodí.

Díky své poloze je Zoopark Doksy oblíbeným cílem rodinných výletů i turistů ze zahraničí. Je snadno dostupný jak autem, tak i veřejnou dopravou.

Různorodost zvířat v Zooparku Doksy

Zoopark Doksy je domovem pro širokou škálu různorodých zvířat, které přitahují pozornost návštěvníků všech věkových skupin. Můžete se těšit na setkání s exotickými druhy jako jsou lvy, tygři, žirafy a sloni. Naopak místní faunu zastupují například vlci, medvědi a různé druhy ptáků. Zoopark také nabízí možnost spatřit vzácné a ohrožené druhy jako jsou orangutani či nosorožci. Díky pestrému spektru zvířat si každý návštěvník najde to své oblíbené a bude mít jedinečnou možnost poznat je blíže.

Zábavné a vzdělávací aktivity pro návštěvníky

Zoopark Doksy nabízí návštěvníkům širokou škálu zábavných a vzdělávacích aktivit. Pro děti i dospělé je připraveno mnoho interaktivních expozic, které umožňují přímý kontakt se zvířaty a jejich prostředím. Můžete se například projít mezi klokany, krmit lamy nebo dokonce pohladit lví mláďata.

Pro ty, kteří mají rádi adrenalin, je připravena možnost jízdy na velbloudovi či ponících. Tato aktivita je oblíbená zejména u dětí, které si tak mohou vyzkoušet pocit jízdy na exotickém zvířeti.

Pro vzdělání návštěvníků jsou ve zooparku pořádány různé edukační programy a ukázky krmení zvířat. Průvodci poskytují zajímavé informace o životním prostředí jednotlivých druhů a odpovídajícím chovu.

Zoopark Doksy také organizuje tematické akce pro rodiny s dětmi, jako jsou den s opicemi nebo noc s draky. Tyto akce umožňují návštěvníkům strávit více času ve společnosti zvířat a zažít nezapomenutelné zážitky.

Celkově lze říci, že Zoopark Doksy nabízí nejen zábavu, ale také vzdělání a možnost strávit příjemný den s rodinou. Je to skvělé místo pro všechny milovníky zvířat, kteří si chtějí užít jedinečnou atmosféru zoologické zahrady.

Restaurace a občerstvení v Zooparku Doksy

V Zooparku Doksy se návštěvníci nemusí obávat hladu či žízně, protože zde je k dispozici široká nabídka restaurací a občerstvení. V hlavním areálu zooparku se nachází restaurace s posezením uvnitř i venku, která nabízí různé druhy jídel a nápojů. Zde si můžete vychutnat teplé pokrmy, saláty, sendviče nebo dezerty. Pro ty, kteří preferují rychlé občerstvení, jsou k dispozici stánky s pizzou, hamburgery a dalšími lahůdkami.

Pokud si přejete stravovat se v příjemném prostředí při pozorování zvířat, můžete navštívit také některou z piknikových oblastí v zooparku. Zde si můžete připravit vlastní piknik nebo zakoupit občerstvení ze stánků s rychlým občerstvením.

Pro ty, kteří preferují vlastní stravování, je možné si vzít s sebou vlastní jídlo a usadit se na jedné z mnoha laviček rozmístěných po celém zooparku.

Vzhledem k tomu, že ve zooparku strávíte celý den plný zábavy a objevování, je vhodné si přibalit dostatek vody a občerstvení pro děti. Restaurace a občerstvení v Zooparku Doksy jsou dobře zásobené a nabízejí kvalitní jídlo za rozumné ceny, takže se nemusíte bát hladovět ani žíznit během své návštěvy.

Vzhledem k aktuálním opatřením proti šíření COVID-19 může být omezen provoz restaurací a občerstvení. Doporučuje se proto předem zkontrolovat aktuální informace na webových stránkách zooparku nebo kontaktovat jejich infolinku.

Otevírací doba a vstupné

Zoopark Doksy má otevřeno celoročně, takže můžete navštívit tuto jedinečnou zoologickou zahradu kdykoliv během roku. Otevírací doba se však liší v závislosti na ročním období. V letních měsících, od dubna do října, je Zoopark otevřen denně od 9:00 do 18:00 hodin. V zimním období, od listopadu do března, je otevřeno pouze o víkendech a svátcích od 10:00 do 16:00 hodin.

Vstupné do Zooparku Doksy je velmi přijatelné. Dospělí zaplatí 150 Kč za vstup a děti ve věku 3-15 let mají snížené vstupné ve výši 100 Kč. Pro seniory nad 65 let a držitele průkazu ZTP/P je stanoveno zvýhodněné vstupné ve výši 120 Kč.

Zoopark Doksy nabízí také možnost zakoupení rodinného lístku za cenu 400 Kč, který platí pro dva dospělé a dvě děti. Dále je možné si zakoupit sezónní permanentku za cenu 800 Kč, která umožňuje neomezený počet návštěv Zooparku po celou sezónu.

Vstupné do Zooparku Doksy je možné platit jak hotově, tak platební kartou. Doporučuje se však mít připravené drobné, zejména pokud si chcete zakoupit občerstvení nebo suvenýry v rámci zooparku.

Jak se dostat do Zooparku Doksy

Zoopark Doksy se nachází v obci Doksy, která leží v Libereckém kraji. Pro návštěvníky, kteří přijíždějí autem, je nejlepší volbou použít dálnici D10 směrem na Mladou Boleslav a poté pokračovat po silnici I/38 směrem na Doksy. Zoopark má dostatek parkovacích míst pro osobní automobily i autobusy.

Pro ty, kteří preferují veřejnou dopravu, je možné využít vlakové spojení. Nejbližší železniční stanice je v obci Staré Splavy, která se nachází asi 4 km od Zooparku Doksy. Z nádraží lze do zooparku pohodlně dojít pěšky nebo využít místní autobusovou linku číslo 1.

Další možností je cesta lodí po Máchově jezeře. Zejména během letní sezóny jsou k dispozici pravidelné lodní spoje z různých přístavišť kolem jezera a jedno z nich je právě v Doksech. Po vyplutí z přístaviště stačí krátký přechod přes lávku a jste u vstupu do zooparku.

Celkově lze říci, že Zoopark Doksy je dobře dostupný jak autem, tak i veřejnou dopravou. Návštěvníci mají na výběr různé způsoby dopravy, které jim umožňují snadno se dostat do této jedinečné zoologické zahrady.

Užitečné informace pro návštěvníky Zooparku Doksy

Pro návštěvníky Zooparku Doksy je důležité vědět, že v areálu je možné platit pouze hotovostí, nejsou zde přijímány platební karty. Doporučuje se také přinést si dostatek pitné vody a opalovacího krému, zejména v letních měsících. Vzhledem k terénním nerovnostem na cestách je vhodné obout pohodlnou obuv a přizpůsobit oblečení počasí. Prohlídka zooparku trvá přibližně 2-3 hodiny, proto je vhodné plánovat čas tak, aby bylo možné si v klidu prohlédnout všechny expozice. Návštěvníci jsou povinni dodržovat pravidla chování uvedená ve zde umístěných informačních tabulích a dbát na bezpečnost svou i zvířat.

Zoopark Doksy je skvělým místem pro rodinný výlet plný zábavy a poznání. Jeho krásné prostředí a bohatá fauna nabízejí nezapomenutelné zážitky pro malé i velké návštěvníky. Doporučujeme si naplánovat celodenní výlet, abyste stihli využít všechny aktivity a projít si celou zoologickou zahradu. Nezapomeňte si přibalit piknikový koš s občerstvením, abyste se mohli na chvíli posadit a relaxovat v příjemném prostředí parku. Pokud hledáte místo, kde strávit volný den s rodinou, Zoopark Doksy je tou správnou volbou!

Publikováno: 09. 02. 2024

Kategorie: Zábava

Autor: Honza Svoboda

Tagy: zoopark doksy | zoologická zahrada v doksech