Voldemort herec: Kdo se skrývá za temným čarodějem z Harryho Pottera?

Voldemort Herec

Kdo je Voldemort herec?

Voldemort herec je britský herec Ralph Fiennes. Narodil se 22. prosince 1962 v Ipswichi ve Spojeném království. Je známý svými vynikajícími hereckými schopnostmi a mnoha úspěšnými filmovými rolí. Nejznámější je však jeho ztvárnění temného čaroděje Voldemorta ve filmové sérii Harry Potter. Jeho přesvědčivý výkon mu přinesl mezinárodní uznání a popularitu.

Původní herec, který ztvárnil Voldemorta

Původním hercem, který ztvárnil temného čaroděje Voldemorta v sérii filmů Harry Potter, je britský herec Ralph Fiennes. Narodil se 22. prosince 1962 v Ipswichi ve Spojeném království. Fiennes je známý svou všestranností a schopností přeměnit se do různých rolí.

Ralph Fiennes se proslavil již dříve díky svému talentu a úspěchům na divadelní scéně. Zahrál si například ve slavném Shakespearově dramatu Hamlet a získal za svůj výkon mnoho uznání kritiky i diváků.

Jeho prvním významným filmovým úspěchem byla role nacistického důstojníka Amona Götha ve snímku Schindlerova seznam (1993), za kterou byl nominován na Oscara. Tato role mu otevřela cestu k dalším prestižním projektům.

Avšak největší popularitu a mezinárodní uznání si Ralph Fiennes získal právě díky roli Voldemorta ve filmech o Harrym Potterovi. Jeho temná a strašidelná interpretace tohoto ikonického záporáka ho katapultovala na vrchol hereckého umění.

Voldemortova postava se stala jednou z nejvýraznějších a nejstrašidelnějších postav v dějinách filmu. Fiennes dokázal skvěle ztvárnit jeho temnou povahu, chladnost a zvrácenost. Jeho herecký výkon byl oceněn jak fanoušky, tak kritiky.

Po skončení série Harry Potter se Ralph Fiennes angažoval v dalších zajímavých projektech. Zahrál si například ve filmech Velká očekávání (2012), Grand Budapest Hotel (2014) či Spectre (2015). V roce 2018 režíroval svůj první celovečerní film The White Crow.

Ralph Fiennes je stále aktivním hercem a má před sebou mnoho plánů do budoucna. Jeho talent a schopnost přeměnit se do různých rolí ho řadí mezi nejuznávanější herce současnosti.

Za svůj herecký výkon ve filmu Harry Potter byl Ralph Fiennes oceněn mnoha prestižními cenami, včetně nominace na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Tato role mu také přinesla obrovskou popularitu a uznání fanoušků po celém světě.

Ralph Fiennes je fascinující osobností i mimo filmové plátno. Je známý svou intelektuální hloubkou a vášní pro umění. Mezi jeho zájmy patří také režie a literatura.

Voldemort herec Ralph Fiennes je bezpochyby jednou z nejvýraznějších ikon filmové historie. Jeho herecký výkon ve filmu Harry Potter si zaslouží obdiv i uznání jako jedna z nezapomenutelných rolí v kariéře tohoto talentovaného herce.

Jeho kariéra před Harry Potterem

Ralph Fiennes, který ztvárnil Voldemorta, měl již před rolí ve filmu Harry Potter bohatou kariéru. Narodil se 22. prosince 1962 v anglickém Ipswichi a vystudoval londýnskou Royal Academy of Dramatic Art. Svůj herecký talent uplatnil nejen na divadelních prknech, ale také ve filmu a televizi. Známým se stal díky svému působení v prestižním londýnském Královském národním divadle, kde ztvárnil řadu významných rolí. Mezi jeho nejvýznamnější divadelní úspěchy patří role Hamleta či Othella.

Ve filmovém světě se Ralph Fiennes proslavil zejména díky svému mistrovskému hereckému výkonu ve snímku Schindlerův seznam (1993), za který byl nominován na Oscara. Dalšími úspěšnými filmy, ve kterých se objevil před rolemi Voldemorta, jsou například Anglický pacient (1996) či Podezření (2000). Jeho herecká kvalita a schopnost přesvědčivě ztvárnit různorodé postavy mu zajistily uznání kritiky i ocenění.

Ralph Fiennes si tak již před Harry Potterem vybudoval pevnou pozici ve filmovém průmyslu a byl uznávaným a respektovaným hercem. Jeho talent, charisma a schopnost se vcítit do rolí přispěly k jeho úspěchu i v dalších projektech.

Úspěch a popularita díky roli Voldemorta

Úspěch a popularita díky roli Voldemorta byla pro hereckou kariéru Tom Riddlestona zlomová. Jeho výkon ve filmové sérii Harry Potter ho katapultoval na mezinárodní scénu a zajistil mu širokou popularitu. Jeho temný, chladný a nebezpečný projev jako Voldemort se stal ikonickým, a to díky jeho schopnosti přenést na plátno strach a hrůzu. Fanoušci si jej oblíbili pro jeho věrné ztvárnění charakteru, kterému dodal hloubku a komplexnost. Díky této roli se stal jedním z nejobdivovanějších herců současnosti.

Další projekty po skončení Harryho Pottera

Po skončení série Harry Potter se herec ztvárňující Voldemorta, Ralph Fiennes, angažoval v řadě dalších zajímavých projektů. V roce 2011 si zahrál ve filmu "Korektní chování", za který byl nominován na Oscara. Poté se objevil ve filmech jako "Grand Budapest Hotel" (2014) a "Spectre" (2015), kde hrál Jamese Bonda. V roce 2018 režíroval a ztvárnil hlavní roli ve filmu "Němý svědek". Fiennes také pokračoval ve své divadelní kariéře a v roce 2011 získal cenu Tony za svou roli v inscenaci "Faust". Své herecké schopnosti prokázal i v televizních seriálech, například v úspěšné minisérii "A Very English Scandal" (2018). Po skončení Harryho Pottera se tedy Ralph Fiennes etabloval jako talentovaný a vyhledávaný herec s bohatou filmovou i divadelní kariérou.

Aktuální činnost a plány do budoucna

Ralph Fiennes, který ztvárnil Voldemorta, je stále aktivním a úspěšným hercem. Po skončení Harryho Pottera se objevil ve velkých hollywoodských filmech jako Skyfall, Grand Budapest Hotel nebo Spectre. V roce 2020 si zahrál v dramatickém filmu The Dig a ve válečném dramatu The King's Man: První mise. V budoucnu plánuje pokračovat ve filmových projektech a rozvíjet svou hereckou kariéru. Ralph Fiennes je uznávaným hercem s vynikajícím hereckým uměním a jeho přítomnost na plátnech kin je vždy očekávána s nadšením fanoušky po celém světě.

Ocenění a uznání za výkon ve filmu Harry Potter

Ralph Fiennes, který ztvárnil Voldemorta ve filmech Harry Potter, byl za svůj herecký výkon oceněn a uznán kritikou i diváky. Za svou roli ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 získal nominaci na cenu BAFTA v kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli. Dále byl oceněn cenou Empire Award v kategorii Nejlepší zloduch. Fiennesův výkon jako temný čaroděj byl chválen pro jeho schopnost předat hrůzu a nebezpečí, které Voldemort představuje. Jeho herecká práce ve filmu Harry Potter je považována za jednu z nezapomenutelných rolí moderního filmu.

Zajímavosti o Voldemortovi a jeho herci

- Voldemort, který je ve skutečnosti Lordem Voldemortem, je jedním z nejznámějších záporných postav v historii filmu.

- Jeho herec Ralph Fiennes byl vybrán do role právě kvůli svému schopnosti představit temné a nebezpečné postavy.

- Pro ztvárnění Voldemorta musel Fiennes nosit speciální masku a make-up, který mu dodal charakteristický vzhled s chybějícími nosními dírkami a bledou kůží.

- Fiennes se pro roli Voldemorta naučil mluvit tak, aby jeho hlas působil chladně a hrozivě. Tento hlas byl později digitálně upraven, aby zněl ještě strašidelněji.

- Během natáčení se Fiennes musel často pohybovat na kolenním vozíku kvůli efektu lebky na hlavě Voldemorta.

- Herec si také oblíbil používání kouzel ve filmu a trénoval s profesionálním kaskadérem, aby dokázal přesvědčivě provádět akční scény.

Tato kombinace talentu a tvrdé práce pomohla vytvořit ikonickou postavu Voldemorta, která navždy zůstane součástí filmové historie.

Reakce fanoušků na herecký výkon

Reakce fanoušků na herecký výkon Ralpha Fiennese jako Voldemorta byly převážně pozitivní. Jeho temný a strašidelný projev získal uznání diváků i kritiků. Fanoušci si cenili jeho schopnosti přenést na plátno nebezpečnost a zvrácenost postavy Voldemorta. Fiennesova interpretace byla považována za jednu z nejlepších ve filmové sérii Harry Potter. Jeho výkon byl oceněn mnoha cenami a stal se ikonickou součástí filmové historie.

Voldemort herec, známý jako Ralph Fiennes, se stal skutečnou ikonou filmové historie díky svému nezapomenutelnému ztvárnění temného čaroděje ve filmové sérii Harry Potter. Jeho výkon byl oceněn a uznán jak kritiky, tak fanoušky po celém světě. Fiennes dokázal přenést na plátno strašidelnost, sílu a zvrácenost Voldemorta s takovou intenzitou, že se jeho postava stala jednou z nejstrašidelnějších a nejvíce zapamatovatelných ve filmové historii. Díky svému talentu a schopnosti vtisknout postavě hloubku a komplexnost se Ralph Fiennes stal nedostižným Voldemortem, který navždy zůstane v paměti diváků.

Publikováno: 01. 02. 2024

Kategorie: Zábava

Autor: Jakub Hájek

Tagy: voldemort herec