Vánoční trhy Olomouc: Nejlepší akce pro zábavu a inspiraci

Vánoční Trhy Olomouc

Představení vánočních trhů v Olomouci

Vánoční trhy v Olomouci jsou jednou z největších a nejkrásnějších vánočních akcí ve střední Evropě. Každý rok přitahují tisíce návštěvníků, kteří se rádi ponoří do vánoční atmosféry plné radosti a inspirace. Trhy se konají na hlavním náměstí Horního Města, které je pro tuto příležitost proměněno v pohádkovou zimní krajinu. Návštěvníci zde najdou více než sto stánků s originálním vánočním zbožím, tradičními řemesly a lahodnostmi. Vánoční trhy v Olomouci jsou skutečným lákadlem pro milovníky Vánoc a nabízejí mnoho možností pro zábavu, nákupy a objevování nových inspirací.

Termíny a místo konání

Vánoční trhy v Olomouci jsou každoročním vrcholem adventního období. Konají se na Horním náměstí a Dolním náměstí, které se proměňují v pohádkovou vánoční scénu. Trhy začínají 23. listopadu a potrvají až do 24. prosince. Můžete je navštívit od pondělí do soboty od 10:00 do 19:00 hodin a v neděli od 12:00 do 18:00 hodin. Přijďte se nechat unést vánoční atmosférou!

Bohatý program pro zábavu návštěvníků

Na vánočních trzích v Olomouci se návštěvníci mohou těšit na bohatý program plný zábavy. Každý den jsou připraveny různé akce a atrakce, které potěší jak dospělé, tak i děti. Můžete se těšit na živou hudbu, hudební vystoupení, divadelní představení a tradiční vánoční koledy. Pro ty nejmenší jsou připraveny pohádkové postavičky, které je budou bavit a provázet po celém trhu. Nezapomenutelným zážitkem je také možnost projet se na historickém kolotoči nebo si vyzkoušet jízdu na saních tažených koněm. Vánoční trhy v Olomouci tak nabízejí skvělý program pro zábavu a radost pro celou rodinu.

Tradiční vánoční atmosféra a dekorace

Na vánočních trzích v Olomouci se můžete těšit na tradiční vánoční atmosféru a krásné dekorace, které vytvářejí nezapomenutelný zážitek. Celý prostor je ozdobený světelnými řetězy, ozdobami a vánočními stromky. Při procházce kolem stánků ucítíte vůni skořice a vanilky, která se nese vzduchem. Každý koutek je proměněn v pohádkové místo plné magie a radosti. Vyzdobené stánky nabízejí širokou škálu vánočních dekorací, jako jsou ručně malované ozdoby, svícny, adventní věnce a mnoho dalšího.

Možnosti nákupu originálních vánočních dárků

Na vánočních trzích v Olomouci máte skvělou příležitost nakoupit originální vánoční dárky pro své blízké. Najdete zde široký výběr ručně vyrobených výrobků, které jsou perfektním důkazem lásky a péče o detaily. Od tradičních vánočních ozdob a keramiky po unikátní šperky a módní doplňky, zde najdete vše, co potřebujete k uspokojení vašich blízkých. Ať už hledáte něco pro ženy, muže nebo děti, na vánočních trzích v Olomouci určitě najdete to pravé. Nezapomeňte si také prohlédnout nabídku místních umělců a řemeslníků, jejichž práce je opravdu jedinečná. Vaši blízcí budou nadšeni z originálnosti a autentičnosti těchto dárků.

Lahodné tradiční jídlo a pití

Na vánočních trzích v Olomouci se můžete těšit nejen na bohatý kulturní program a originální dárky, ale také na lahodné tradiční jídlo a pití. Vánoční atmosféru umocníte ochutnávkou oblíbených specialit jako jsou klobásy grilované na otevřeném ohni, pečené kaštany, sladké perníčky či horký punč s kořením a ovocem. Pro milovníky sladkostí tu nechybí ani tradiční cukrovinky jako vánočka, medovník či zákusky s ovocem a šlehačkou. A co se pití týče, můžete si dopřát teplý svařený víno, které vytvoří příjemnou atmosféru i v chladných večerech. Na vánočních trzích v Olomouci si tak můžete pochutnat na autentických chuťových zážitcích a prožít skutečně pohádkovou atmosféru svátků.

Zábavné aktivity pro děti

Na vánočních trzích v Olomouci nebudou zábavné aktivity chybět ani pro nejmenší návštěvníky. Děti se mohou těšit na jízdu na kolotoči, skákacím hradu nebo malování na obličej. Pro ty odvážnější je připravena i možnost projít si bludiště a najít cestu ven. Kromě toho se děti mohou potkat s Mikulášem a andělem, kteří jim rozdají sladkosti a malé dárky. Vánoční trhy tak nabízejí skvělou zábavu pro celou rodinu a děti si zde určitě přijdou na své.

Kulturní program a vystoupení

Kulturní program vánočních trhů v Olomouci nabízí bohaté a pestré vystoupení pro všechny návštěvníky. Můžete se těšit na tradiční vánoční koledy, které budou zpívat místní sbory a hudební skupiny. Pro milovníky tance bude připravený speciální tanec s vánoční tematikou. Nezapomeňte také na divadelní představení pro děti i dospělé, která zaujmou svým kouzlem a humoru. Pokud máte rádi folklór, určitě si nenechte ujít lidové tance a písničky od místních folklórních skupin. Celkový kulturní program je rozmanitý a plný radosti, která vás vtáhne do vánoční atmosféry.

Vstupné a otevírací doba

Vstup na vánoční trhy v Olomouci je zdarma pro všechny návštěvníky. Trhy jsou otevřeny od 23. listopadu do 24. prosince, každý den od 10:00 do 20:00 hodin. V těchto časech můžete prozkoumávat bohatou nabídku stánků a užívat si vánoční atmosféru plnou radosti a veselí. Nezapomeňte si vytvořit dostatek času, abyste si mohli vychutnat veškeré aktivity a program, který na vánočních trzích probíhá. Přijďte s rodinou nebo přáteli a zažijte nezapomenutelné vánoční zážitky!

Užitečné informace pro návštěvníky

Pro návštěvníky vánočních trhů v Olomouci je důležité mít přehled o užitečných informacích. Trhy se konají od 23. listopadu do 24. prosince na Horním a Dolním náměstí v centru města. Otevřeno mají každý den od 10:00 do 20:00 hodin, s výjimkou Štědrého dne, kdy se uzavírají již v 14:00 hodin. Vstupné na trhy je zdarma, takže si můžete užít atmosféru bezplatně. Doporučujeme se vydat na trhy ve všední dny, kdy je menší hlava a klidnější atmosféra. Nezapomeňte si vzít dostatek hotovosti, protože ne všechny stánky přijímají platební karty. Parkování je možné na blízkých parkovištích za poplatek nebo můžete využít veřejnou dopravu a přijet autobusem či vlakem. Připravte se na chladné počasí a oblékněte se teple, abyste si užili vánoční atmosféru naplno!

Publikováno: 05. 01. 2024

Kategorie: Zábava

Autor: Katka Novotná

Tagy: vánoční trhy olomouc | akce