Čarodějnice 2020: Oslava Halloween jako nikdy předtím!

Čarodějnice 2020

Historie a původ čarodějnic v oslavě Halloween.

Historie čarodějnic v oslavě Halloween sahá až do starověkých keltských tradic. Původně se slavil keltský svátek Samhain, spojený s koncem letního období a začátkem zimy. V tento den byla podle pověstí hranice mezi světy živých a mrtvých velmi tenká, což umožňovalo duchům přecházet mezi nimi. Lidé se oblékali do strašidelných kostýmů a rozdávali oběti, aby odvrátili zlé duchy. Tato tradice se postupně promítla do oslav křesťanského svátku All Saints' Day a později i do moderního Halloween.

Tradiční symboly a rituály spojené s čarodějnicemi.

Tradiční symboly spojené s čarodějnicemi mají kořeny v historických pověrách a rituálech. Jedním z nejznámějších symbolů je koště, které má podle legend schopnost létat a přenášet čarodějnice na sabat. Kromě toho se často objevuje symbol černé kočky, která je spojována s magií a mystériem. Rituály spojené s čarodějnicemi zahrnují například kouzelné obřady při plném měsíci nebo sbírání bylin pro léčivé lektvary. Tyto symboly a rituály dodávají oslavám Halloweenu zvláštní atmosféru tajemna a magie.

Moderní trendy a zvyky při oslavě čarodějnic v roce 2020.

Moderní trendy a zvyky při oslavě čarodějnic v roce 2020 se zaměřují na interaktivní online akce. Vzhledem k současné situaci se lidé obrací k virtuálním party prostřednictvím videohovorů nebo sociálních sítí. Oblíbenými aktivitami jsou online kostýmované soutěže, virtuální čarodějnické workshopy nebo společné vaření tradičních receptů. Dalším trendem je tzv. "contactless" rozvoz tematických balíčků s dekoracemi, dobrotami a nápady na zábavu přímo k domovu účastníků. Tato modernizace umožňuje zachovat ducha oslavy i v době sociálního distancování.

Tipy na vlastní výrobu kostýmů a dekorací pro čarodějnickou party.

Pro vlastní výrobu kostýmů a dekorací pro čarodějnickou party můžete využít různé materiály dostupné doma nebo v přírodě. Z kostýmů lze například vyrobit křídla z drátu a látky pro andělský nebo démonický look, či se zamaskovat za oblíbenou postavu z hororu s pomocí starých šatů a líčení. Dekorace mohou být vyrobeny z dýní, které se vyřežou do podoby jack-o'-lanterns, či ze sušených květin a listů pro přírodní atmosféru. Kreativita nemá meze!

Recepty na tradiční čarodějnické dobroty a nápoje.

Na oslavu Čarodějnic v roce 2020 nezapomeňte na tradiční čarodějnické dobroty a nápoje, které dodají vaší party ten správný šmrnc. Mezi oblíbené recepty patří například dýňová polévka s kořením, kouzelné muffiny s ořechy a skořicí nebo strašidelné cukroví ve tvaru pavouků a lebek. K osvěžení můžete připravit čarodějnický koktejl z černých bobulí, citronu a sodovky nebo horký punč s hřebíčkem a skořicí. Tyto lahůdky jistě potěší vaše hosty a dodají vaší oslavě autentický čarodějnický nádech.

Publikováno: 21. 02. 2024

Kategorie: Zábava

Autor: Jakub Pleskot

Tagy: čarodějnice 2020 | oslava halloween