Zoo na Hrádečku: Klenot Zoologické Zahrady v Praze!

Zoo Na Hrádečku

Historie Zoo na Hrádečku

Zoo na Hrádečku, oficiálně známá jako Zoologická zahrada Praha, byla založena v roce 1931. Nachází se v krásném prostředí bývalého loveckého zámku Hrádeček v Praze. Zoo prošla od svého založení mnoha rozsáhlými renovacemi a modernizacemi, které ji postavily mezi nejmodernější zoologické zahrady v Evropě. Dnes je Zoo na Hrádečku domovem více než 5000 zvířat a přitahuje tisíce návštěvníků každý rok.

Ochrana ohrožených druhů v Zoo na Hrádečku

Zoo na Hrádečku se věnuje intenzivní ochraně ohrožených druhů zvířat. Díky úspěšným chovným programům se podařilo zachránit mnoho druhů před vyhynutím. Zoo je zapojena do mezinárodních projektů na ochranu ohrožených živočichů, jako je například program na záchranu nosorožců černých nebo chov orangutanů. V rámci vzdělávacích programů a osvěty se snaží Zoo informovat návštěvníky o důležitosti ochrany biodiverzity a podporuje tak udržitelnost životního prostředí pro budoucí generace.

Programy a akce pro návštěvníky

V Zoo na Hrádečku se pravidelně konají různé programy a akce pro návštěvníky všech věkových kategorií. Každoročně mohou návštěvníci zažít například Den Země, Den otevřených dveří nebo Noc s vlky. Pro děti jsou připraveny edukační programy jako "Malý zoolog" nebo "Zoo detektiv". Pro milovníky exotiky je možné se zúčastnit speciálních prohlídek s průvodcem, kde se dozvíte mnoho zajímavostí o životě zvířat v Zoo na Hrádečku. Každý rok je také možné podpořit zoo účastí na charitativních akcích či nákupem originálních suvenýrů ve prospěch ochrany ohrožených druhů.

Zajímavosti o zvířatech v Zoo na Hrádečku

Zoo na Hrádečku je domovem pro více než 200 druhů zvířat z celého světa. Mezi nejoblíbenějšími obyvateli zoo patří například vzácný bílý lev, který je symbolem ochrany ohrožených druhů. Další zajímavostí je skupina mývalů, kteří jsou velmi hraví a rádi se předvádějí návštěvníkům. V Zoo na Hrádečku můžete také vidět ohrožené orangutany, kteří mají speciální programy zaměřené na jejich ochranu a zachování populace v divočině. Každý zvířecí druh v zoo má svůj unikátní příběh a důležitou roli v rámci ochrany biodiverzity planety.

Praktické informace pro návštěvníky

Pro návštěvníky Zoo na Hrádečku je důležité vědět, že areál je otevřený celoročně s výjimkou 24. prosince. Otevírací doba se liší podle ročního období, v letních měsících je zoo otevřená déle než v zimním období. Vstupné se pohybuje kolem 200 Kč pro dospělé a 150 Kč pro děti. Pro rodiny jsou k dispozici výhodné rodinné vstupné balíčky. Parkoviště je k dispozici přímo u zoo za poplatek. Pro návštěvníky je také možnost využít služeb restaurace a občerstvení uvnitř areálu. Doporučuje se připravit si pohodlnou obuv a oblečení vhodné pro venkovní aktivity a procházky po zoo.

Publikováno: 25. 02. 2024

Kategorie: Zábava

Autor: Jakub Hájek

Tagy: zoo na hrádečku | zoologická zahrada v praze