Top filmy roku 2019: Nejlepší filmy, které vás nadchly!

Rok 2019 byl pro filmový průmysl plný úspěchů a zajímavých příběhů. Hollywood představil divákům širokou škálu žánrů, od akčních blockbusterů po dojemná dramata a inspirativní dokumenty. Filmoví tvůrci se nebojí experimentovat s novými tématy a formami vyprávění, což diváky neustále překvapuje a baví. Letos se také objevilo mnoho talentovaných režisérů a herců, kteří svými výkony zaujali jak kritiky, tak publikum. Pojďme se společně podívat na nejlepší filmy roku 2019, které nás nadchly a zanechaly v nás dlouhotrvající dojem.

Akční filmy, které vás uchvátily

Akční filmy patřily v roce 2019 mezi nejoblíbenější žánry. Jedním z nejvíce diskutovaných snímků byl „John Wick: Kapitola 3“, ve kterém se Keanu Reeves opět předvedl v roli neohroženého zabijáka. Dalším úspěšným filmem byla „Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw“, který nabídl divákům napínavé střety a skvělé efekty. Nezapomenutelnou akci pak přinesl i „Alita: Bojový Anděl“, který exceloval svou vizuální stránkou a dynamickými souboji. Akční žánr tak letos skutečně uchvátil diváky po celém světě.

Dramata, jež dojala srdce diváků

Dramata mají vždy zvláštní schopnost dotknout se divákovy duše a vyvolat silné emoce. V roce 2019 nás několik filmů skutečně dojalo. Jedním z nich byl snímek "Marriage Story" režiséra Noaha Baumbacha, který se zaměřil na rozvod manželského páru s hlubokými emocemi a bolestnými konflikty. Dalším dojemným dramatem byl film "The Farewell" od režisérky Lulu Wang, který pojednával o rodinných vztazích a konfrontaci s nemocí blízkého člena rodiny. Tyto filmy dokázaly diváky dojmout a přinést jim hluboké myšlenky o životě a lásce.

Komediální snímky, které rozveselily

Komediální filmy patřily v roce 2019 mezi velké hity, které diváky skvěle pobavily. Jedním z nejúspěšnějších snímků byl "Knives Out" režiséra Riana Johnsona, který kombinoval detektivní zápletku s prvky černé komedie. Dalším populárním filmem byla "Jojo Rabbit" od režiséra Taiky Waititiho, který se odvážně vyrovnal s tématem války formou satiry. Diváci si také oblíbili "The Farewell" od režisérky Lulu Wang, který kombinoval komediální prvky s hlubokými emocemi spojenými s rodinnými vztahy. Tato komediální díla dokázala rozveselit a zároveň přinést divákům kritické myšlení nad vážnými tématy prostřednictvím humoru.

Animované filmy pro malé i velké diváky

Animované filmy mají v roce 2019 opět potvrdily svou sílu a přitažlivost pro diváky všech věkových kategorií. Mezi nejúspěšnější patří film "Hledá se Dory", pokračování oblíbeného snímku "Hledá se Nemo", který si získal srdce diváků po celém světě. Dalším hitem byl film "Ledové království 2", který navázal na úspěch prvního dílu a opět okouzlil malé i velké diváky pohádkovým příběhem plným dobrodružství a magie. Animované filmy tak nadále zůstávají nedocenitelným prvkem filmového světa, který dokáže zaujmout a pobavit širokou veřejnost.

Horory, které vám způsobily husí kůži

Horory patří mezi žánry, které dokážou diváky pořádně vyděsit a způsobit jim husí kůži. V roce 2019 se na plátnech objevilo několik skvělých hororových filmů, které si zaslouží pozornost. Jedním z nich byl "Midsommar" od režiséra Ariho Astera, který diváky vtáhl do temného světa švédského venkova během letního slunovratu. Dalším velkým hitem byl "Us" od Jordana Peele, který opět dokázal spojit napětí s hlubokým poselstvím. Tito režiséři se stali v roce 2019 ikonami moderního hororu a jejich filmy opravdu stojí za shlédnutí.

Biografické filmy, které oslovily fanoušky

Biografické filmy mají v roce 2019 silnou pozici mezi fanoušky. Jedním z nejúspěšnějších snímků tohoto žánru byl film "Rocketman" o životě hudební legendy Eltona Johna. Taron Egerton ve skvělé herecké kreaci zaujal diváky po celém světě. Dalším biografickým filmem, který zaujal, byl "Judy", líčící dramatický příběh slavné zpěvačky Judy Garlandové. Renée Zellweger za svůj výkon v titulní roli obdržela mnoho ocenění a uznání od kritiků i diváků. Tyto filmy dokázaly nejen oslovit fanoušky, ale také přinést do kinematografie nový dech a inspiraci.

Sci-fi a fantasy snímky plné dobrodružství

V roce 2019 nás svět sci-fi a fantasy filmů nezklamal. Mezi nejlepší snímky plné dobrodružství patřil například "Avengers: Endgame", který se stal nejvýdělečnějším filmem všech dob. Dalším úspěšným titulem byl "Star Wars: Skywalkerova vzpoura", který uzavřel dlouholetou ságu Hvězdných válek. Fanoušci si také oblíbili "Pokémon Detektiv Pikachu" a "Alita: Bojový anděl". Tyto filmy nabídly divákům únik do fantastických světů plných akce, dobrodružství a magie.

Dokumentární filmy s hlubokým poselstvím

Dokumentární filmy mají schopnost otevřít divákům oči a poskytnout jim nový pohled na svět. V roce 2019 nás několik takových snímků skutečně zasáhlo hluboko do srdce. Jedním z nich byl film "American Factory", který mapoval dopad otevření továrny japonské společnosti v Ohiu na americké dělníky. Dalším silným dokumentem byl "The Cave", zachycující odvahu lékařky pracující v podzemní nemocnici během syrské války. Tyto filmy nejen informují, ale i inspirují k zamyšlení nad aktuálními globálními tématy.

Závěrem roku 2019 nelze nezmínit jeden z nejúspěšnějších filmů, kterým se podařilo oslnit diváky po celém světě. Snímek, který si získal srdce kritiků i fanoušků a získal mnoho prestižních ocenění, je film "Parasite" od režiséra Bong Joon-ho. Tento jihokorejský snímek se stal skutečným fenoménem a vypráví příběh o sociálních rozdílech s brilantním scénářem a vynikajícím hereckým obsazením. "Parasite" není jen filmem roku 2019, ale také důkazem síly kinematografie a schopnosti filmu oslovit diváky napříč kulturami a kontinenty.

Publikováno: 21. 02. 2024

Kategorie: Zábava

Autor: Jakub Hájek

Tagy: nejlepší filmy 2019 | seznam nejlepších filmů roku 2019