Mořský svět Praha: Fascinující akvárium plné zázraků pro vaši zahradu

Mořský Svět Praha

Mořský svět Praha - největší akvárium v České republice

Mořský svět Praha je největší akvárium v České republice a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek. Toto fascinující místo je skutečným rájem pro milovníky mořského světa. Akvárium se nachází v samém srdci Prahy a představuje dokonalou kombinaci vzrušení, krásy a vzdělání. Je to ideální místo pro rodinný výlet nebo romantickou procházku s partnerem. Ponořte se do podmořského světa a objevte jeho tajemství!

Procházka pod mořskou hladinou - zážitek pro celou rodinu

Procházka pod mořskou hladinou je neuvěřitelný zážitek, který si užijete společně s celou rodinou. Vstoupíte do fascinujícího světa mořských tvorů a budete mít pocit, jako byste se ocitli uprostřed oceánu. Díky průhledným tunelům se ocitnete tváří v tvář žralokům, rejnokům a dalším úchvatným druhům. Vaše děti budou nadšené sledováním barevných ryb a jiných mořských tvorů, které plavou kolem nich. Tato procházka je skvělý způsob, jak strávit příjemné odpoledne s rodinou a objevovat krásy mořského světa.

Obdivujte pestrou paletu mořských živočichů

V Mořském světě Praha se můžete těšit na obdivování pestré palety mořských živočichů. Od malých a barevných tropických ryb až po majestátní žraloky, zde najdete skutečně rozmanité druhy. Můžete se kochat krásou korálových útesů, které hostí různé druhy ryb, nebo pozorovat elegantní pohyb chobotnic a medúz. Uvidíte také exotické mořské koníky, kterým se jejich přirozené prostředí dokonale podobá. Ponořte se do fascinujícího světa mořských tvorů a objevujte jejich jedinečné vlastnosti a chování.

Unikátní ekosystémy a biotopy v akváriu

Mořský svět Praha je domovem unikátních ekosystémů a biotopů, které poskytují úžasný pohled na život pod mořskou hladinou. Každý návštěvník má možnost obdivovat různorodost a krásu těchto prostředí. Od korálových útesů plných pestrobarevných ryb a mořských živočichů, přes tajemné jeskyně a skalnaté útesy s vodopády, až po klidné laguny s elegantními rejnoky. Tato akvária přinášejí do Prahy kousek exotiky a umožňují nám prozkoumat fascinující svět pod vodní hladinou.

Naučte se o ochraně mořského prostředí a jeho obyvatel

V Mořském světě Praha nejenže můžete obdivovat fascinující mořské živočichy, ale také se dozvíte mnoho zajímavých informací o ochraně mořského prostředí a jeho obyvatel. Akvárium vytváří ideální prostor pro osvětu a vzdělávání veřejnosti o důležitosti ochrany oceánů a jejich biodiverzity. Prostřednictvím interaktivních panelů a videoprojekcí se dozvíte o negativních dopadech lidské činnosti na mořskou faunu a flóru. Možná budete překvapeni, jak malými kroky každý z nás může přispět k ochraně tohoto křehkého ekosystému. Pobyt v Mořském světě Praha je nejenom zábavným zážitkem, ale také inspirací ke změnám ve vašem každodenním životě ve prospěch zachování mořských prostor.

Interaktivní aktivity pro děti i dospělé

Mořský svět Praha nabízí nejenom pasivní pozorování mořského života, ale také mnoho interaktivních aktivit pro děti i dospělé. Prozkoumejte dotykový bazén, kde si můžete pohladit hvězdici nebo kraba. Zúčastněte se krmení tučňáků a sledujte jejich elegantní skoky do vody. Pro ty odvážnější je připraveno potápění s profesionálním instruktorem, kde se budete cítit jako ryba ve vodě. Nechte se vtáhnout do fascinujícího světa mořských tvorů a zažijte nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu.

Mořský svět Praha jako inspirace pro zahradní design

Mořský svět Praha není jen místem, kde si můžete prohlédnout fascinující mořské živočichy. Je také skvělou inspirací pro design vaší zahrady. Vytvořte si vlastní malé moře plné barevných ryb a korálů. Použijte různé druhy rostlin, které připomínají podmořský svět. Nechte se inspirovat unikátním prostředím akvária a vytvořte si krásný kousek přírody přímo ve svém domově. Vaše zahrada se promění v oázu klidu a harmonie, která vás bude neustále připomínat nádherný svět pod hladinou moře.

Příjemné posezení v kavárně s výhledem na akvárium

Po prohlídce fascinujícího mořského světa v Praze si můžete dopřát příjemné posezení v kavárně s úchvatným výhledem na akvárium. Zde si můžete odpočinout, relaxovat a zároveň pokračovat ve sledování mořských živočichů. Kavárna je elegantně zařízena a nabízí široký výběr nápojů, dezertů a malých občerstvení. U stolku u okna si můžete vychutnat sklenici vína nebo čerstvou kávu a pozorovat ryby plavající kolem. Tato atmosféra je ideálním místem pro romantické posezení nebo přátelskou schůzku po návštěvě akvária.

Praktické informace o otevírací době a vstupném

Mořský svět Praha je otevřen každý den, včetně víkendů a svátků. Otevírací doba se liší v závislosti na ročním období. V létě je akvárium otevřeno od 9:00 do 20:00 hodin, zatímco v zimě od 10:00 do 18:00 hodin. Vstupné je rozděleno podle věku návštěvníků. Dospělí platí 350 Kč, děti ve věku od 3 do 15 let mají sníženou cenu 250 Kč a děti do 3 let mají vstup zdarma. Pro rodiny s více dětmi je k dispozici rodinné vstupné za cenu 900 Kč. Doporučujeme si zakoupit lístky předem online nebo přijít brzy ráno, abyste se vyhnuli frontám.

Nezapomeňte si z akvária odnést vzpomínku v podobě suvenýru

Po návštěvě Mořského světa Praha si rozhodně nezapomeňte odnést vzpomínku v podobě suvenýru. V obchůdku u východu z akvária najdete široký výběr suvenýrů, které vám připomenou vaši úžasnou zážitkovou procházku pod mořskou hladinou. Můžete si vybrat z různých plyšových hraček ve tvaru mořských živočichů, magnetek, klíčenek, triček či keramických figurinek. A pokud máte rádi sbírání památek, určitě oceníte také nabídku pohlednic a plakátů s motivy z akvária. Takže nezapomeňte navštívit obchod se suvenýry a vybrat si ten pravý kousek, který bude připomínat váš nezapomenutelný den strávený mezi fascinujícím mořským světem.

Publikováno: 24. 11. 2023

Kategorie: zahrada

Autor: Katka Novotná

Tagy: mořský svět praha | akvárium