Let It Roll: Největší drum and bass festival v Česku!

Let It Roll

Historie festivalu Let It Roll

Historie festivalu Let It Roll sahá až do roku 2003, kdy se konal poprvé v Praze. Postupem času se stal největším drum and bass festivalem v Česku i ve střední Evropě. V roce 2008 se přesunul na letiště Milovice, kde získal svou ikonickou industriální atmosféru. Díky kvalitní produkci a špičkovým umělcům si získal mezinárodní reputaci a každoročně přiláká tisíce fanoušků elektronické hudby. Let It Roll je synonymem pro skvělou hudbu, energické sety a nezapomenutelné zážitky pro všechny milovníky drum and bassu.

Umělci a hudební žánry

Umělci a hudební žánry jsou nedílnou součástí festivalu Let It Roll, který se stal symbolem drum and bass scény v Česku. Na festivalu vystupují špičkoví světoví DJové a producenti jako Andy C, Camo & Krooked, Wilkinson nebo Sub Focus. Kromě drum and bassu můžete na Let It Roll slyšet i další žánry elektronické hudby jako dubstep, techno či house. Díky různorodosti umělců a žánrů si každý návštěvník přijde na své a může objevit nové hudební inspirace.

Lokace a prostředí festivalu

Lokace festivalu Let It Roll je jedním z jeho největších lákadel. Každoročně se koná v areálu Milovice u Prahy, který poskytuje dostatek prostoru pro tisíce návštěvníků. Festivalové prostory jsou rozděleny do několika scén s různými hudebními žánry a designem, což přispívá k bohatému zážitku návštěvníků. Areál nabízí i mnoho dalších atrakcí jako například street food stánky, umělecké instalace či relaxační zóny, které doplňují atmosféru festivalu a dělají z něj nezapomenutelný zážitek pro všechny fanoušky drum and bass hudby.

Praktické informace pro návštěvníky

Festival Let It Roll se koná každý rok v srpnu poblíž města Přeštice na letišti Milovice. Návštěvníci mohou využít různé druhy ubytování - od kempů a stanových městeček až po luxusní hotely v okolí. Doporučuje se zakoupit lístky dopředu, neboť festival bývá velmi rychle vyprodán. Na místě je možné platit jak hotovostí, tak bezkontaktními kartami. Pro pohodlný průběh pobytu je vhodné si přibalit ochranný krém proti slunci, deštník a dostatek tekutin kvůli letním teplotám.

Zážitky a atmosféra na festivalu

Let It Roll je pro mnohé fanoušky drum and bassu nejen hudební událostí, ale také nezapomenutelným zážitkem. Atmosféra festivalu je naplněna energií a vášní pro tuto hudbu, která se nese celým festivalem. Návštěvníci si mohou užít neuvěřitelné světelné show, impozantní scény a vystoupení světových DJů a producentů. Každoročně se na Let It Roll sjíždí komunita lidí sdílejících lásku k drum and bassu, což vytváří jedinečnou atmosféru solidarity a společenství.

Doporučení a tipy pro účastníky

1. Připravte se na různorodost hudebních žánrů - od drum and bassu po dubstep a techna.

2. Nezapomeňte si vzít pohodlné oblečení a obuv, abyste mohli tančit celou noc.

3. Využijte možnost stanování na festivalovém areálu nebo v blízkém okolí.

4. S sebou vezměte platbu kartou, jelikož většina stánků nepřijímá hotovost.

5. Dodržujte pravidla festivalu ohledně bezpečnosti a ochrany životního prostředí.

6. Buďte připraveni na proměnlivé počasí a vezměte si s sebou ochranu proti dešti i slunci.

7. Mějte vždy u sebe platný doklad totožnosti a mobilní telefon nabitý na nouzové situace.

Těmito doporučeními se postaráte o plynulý průběh vaší festivalové zkušenosti na Let It Roll!

Bezpečnostní opatření a pravidla festivalu

Bezpečnostní opatření a pravidla festivalu Let It Roll jsou prioritou pořadatelů. Na akci je k dispozici lékařská služba a stanoviště s první pomocí. V areálu jsou umístěny hasičské záchytné body a bezpečnostní tým monitoruje dění na festivalu. Návštěvníci musí dodržovat pravidla ohledně nošení náramků, platit vstupné vyznačenými způsoby a respektovat zákaz přenášení alkoholu mimo vyhrazené prostory. Organizátoři apelují na zodpovědnost každého účastníka a dodržování bezpečnostních pokynů.

Publikováno: 29. 02. 2024

Kategorie: Zábava

Autor: Honza Svoboda

Tagy: let it roll | hudební festival