Kouzlo Vánoc: Vánoční trhy Brno 2019

Vánoční Trhy Brno 2019

Vánoční koncerty na náměstí Svobody

Náměstí Svobody se i letos rozzáří vánoční atmosférou. Připravte se na sérii koncertů, které potěší malé i velké. Od první adventní neděle až do Štědrého dne se můžete těšit na vystoupení místních pěveckých sborů, dětských souborů i známých interpretů. Zazní tradiční koledy, moderní vánoční hity i klasická hudba. Vstup na všechny koncerty je zdarma. Sledujte webové stránky města Brna pro aktuální program a bližší informace.

Tradiční vánoční betlém

Vánoční betlém je neodmyslitelnou součástí českých Vánoc. Tato tradice zobrazování narození Ježíše Krista sahá až do 13. století. První betlémy se objevily v kostelech, později se rozšířily i do domácností. Typický český betlém je sestaven z figurek vyrobených ze dřeva, papíru nebo keramiky. Mezi nejčastější postavy patří Ježíšek, Marie, Josef, Tři králové, pastýři a zvířata. Betlémy se staví v období adventu a zdobí se mechem, slámou a vánočními ozdobami. Pro mnoho rodin je stavění betlému důležitým vánočním rituálem, který symbolizuje sváteční atmosféru a připomíná pravý význam Vánoc.

Dětská dílna s vánoční tématikou

Přijďte si s dětmi užít předvánoční čas a vytvořit krásné vánoční dekorace na vánoční dílnu. Děti si budou moci vyrobit vánoční ozdoby, přáníčka, svícny a mnoho dalšího. Dílna je vhodná pro děti všech věkových kategorií. Rodiče jsou vítáni, aby se k tvoření připojili. Na místě bude k dispozici veškerý potřebný materiál a pomůcky. Cena dílny je 100 Kč za dítě. Rezervace místa je nutná předem.

Ježíškova pošta s dopisy

Každoročně se na Ježíškovu poštu hrnou tisíce dopisů od dětí z celého světa. Děti s napětím čekají na odpověď od Ježíška, ve které jim potvrdí, že jejich přání obdržel a že se pokusí je splnit. Psát Ježíškovi může každý, kdo věří na vánoční zázraky. V dopise by děti měly uvést své jméno, adresu a samozřejmě seznam dárků, které si přejí. Nezapomeňte na kouzelnou formulku "Milý Ježíšku" a poděkování za splněná přání.

Kolotoč a další atrakce pro děti

Kolotoče patří mezi nejoblíbenější atrakce pro děti. Barevné kabinky, koníci a veselá hudba lákají malé návštěvníky. Děti se s nadšením projíždějí a užívají si pocit z pohybu. Kromě kolotočů existuje celá řada dalších atrakcí, které děti milují. Houpačky, skluzavky, prolézačky a pískoviště nabízejí spoustu zábavy a možností k pohybu. Děti si tak procvičují motoriku, koordinaci a fantazii. Při výběru atrakcí je důležité dbát na bezpečnost a věkovou vhodnost.

Fotografická soutěž s vánoční tématikou

Zachytíte kouzlo Vánoc ve fotografii? Zapojte se do naší fotografické soutěže s vánoční tématikou! Hledáme snímky, které zachytí atmosféru svátků, ať už se jedná o zasněžené krajiny, svátečně vyzdobené domovy, radost z rozbalování dárků nebo momentky z vánočního pečení. Soutěž je otevřená všem fotografům, ať už amatérům nebo profesionálům. Stačí nahrát svou fotografii na naše webové stránky a máte šanci vyhrát hodnotné ceny. Nezapomeňte se s námi podělit o vánoční radost!

Ukázky tradičních řemesel a výrobků

Tradiční řemesla v Česku představují pestrou paletu umu a dovedností předávaných po generace. Mezi nejznámější patří hrnčířství, sklářství, kovářství, tesařství a tkaní. Hrnčíři z jižních Čech vytvářejí krásnou keramiku s typickými modrobílými vzory. Skláři z Podkrkonoší vyrábějí křišťálové sklo proslulé po celém světě. Kováři s kováním zdobí brány a ploty, tesaři staví dřevěné domy a krovy a tkalci z Moravy tkají pestrobarevné látky s tradičními motivy. Tyto výrobky jsou nejen krásné, ale i praktické a slouží v českých domácnostech po mnoho let.

Ochutnávka vánočních specialit a nápojů

Už se vám sbíhají sliny na vánoční dobroty? Není divu! Vánoce jsou symbolem hojnosti a sváteční tabule se prohýbá pod tíhou tradičních specialit. Křupavé cukroví, voňavý perník, nadýchaná vánočka - to vše neodmyslitelně patří k české vánoční atmosféře. A co teprve svařené víno s kořením a hrnky plné horké čokolády! Tyto lahodné nápoje zahřejí nejen ruce, ale i duši. Nezapomeňte ani na štědrovečerní rybí polévku a smaženého kapra s bramborovým salátem. Vánoční svátky jsou zkrátka pastvou pro chuťové pohárky!

Vánoční atmosféra a setkání s přáteli

Vánoce jsou obdobím, kdy se scházíme s rodinou a přáteli, abychom si užili sváteční atmosféru a oslavili narození Ježíše Krista. Vánoční atmosféra je plná tepla, radosti a lásky. Vůně vánočního cukroví, světla svíček a zdobený vánoční stromeček vytváří kouzelnou atmosféru. Setkání s přáteli během vánočních svátků nám dává možnost zavzpomínat na společné zážitky a užít si příjemné chvíle. Můžeme si popovídat, zahrát hry, zazpívat koledy nebo si jen tak užívat vzájemnou společnost. Vánoce jsou časem, kdy se můžeme zastavit a ocenit důležité věci v životě, jako jsou rodina, přátelé a láska.

Publikováno: 07. 07. 2024

Kategorie: Zábava

Autor: Jakub Hájek

Tagy: vánoční trhy brno 2019 | vánoční trhy v brně v roce 2019